Sukces przychodzi jedynie do tych którzy działają,
podczas gdy pozostali oczekują jego nadejścia.

~Thomas Edison

29
mar

... teraz czas na innowacje społeczne.

Kilka lat temu był wielki BUM !!! na Społeczną Odpowiedzialność Biznesu (CSR). Głoszone były górnolotne hasła i podejmowane działania. Teraz, aktualnie moda na CSR odchodzi, więc powstają „Innowacje Społeczne”. Obecnie wokół tego hasła tworzone są teorie, formy działania i powstają różnorakie organizacje.

Tylko czy ktoś widzi w tym pędzie działania, trwałość tych działań ???

Mentalność ludzka w naszym kraju nie jest stabilna i odpowiednio ukierunkowana. Widzimy to zarówno na podwórku, jak i w mediach oraz w świecie polityki. Ludzie są skłóceni, walczą o swoje racje nie patrząc na innych i otoczenie.

„Biznes Społeczny” to przedsiębiorca bogaty czy biedny ??? Przecież pracując w celu społecznym nie wolno zarabiać !!! Tak postrzegane są działania społeczne. A przecież jeśli biznes nie jest zyskowny to upada. Biznes Społeczny musi przynosić zysk. Biznes Społeczny zarabiając powinien pomagać innym. W naszym kraju, głównym problemem są przestarzałe formy prawne i takie też jest działanie ludzkie.

Polska jest na początku wprowadzania Innowacji Społecznych. Tu potrzebny jest wzajemny szacunek i rozwijanie umiejętności. Potrzebna jest praktyka a nie teoria. Prowadzenie rozmów dostępnym językiem aby wszyscy mogli zrozumieć intencje. Tu potrzebny jest rozwój kreatywności i niezależności.

Mnie osobiście martwi to że „Innowacje Społeczne to kolejny trend który wraz z upływem czasu straci na swojej sile i zaniknie w wyniku tej głośnej „walki” która rozgrywa się w świecie polityki i religii na arenie krajowej i międzynarodowej.

 

Innowacje Społeczne.jpg

Komentarze

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy.

Napisz odpowiedź
(Twój email nie będzie publicznie wyświetlany.)


Kod CAPTCHA

(Kliknij w obrazek, żeby zobaczyć nowy kod.)