Sukces przychodzi jedynie do tych którzy działają,
podczas gdy pozostali oczekują jego nadejścia.

~Thomas Edison

27
kwi

... rynek pracy względem mikroprzedsiębiorców.

Obserwując rynek pracy zarówno ze strony w pełni sprawnych pracowników, jak i pracowników niepełnosprawnych. Przyznam szczerze, przestałam wierzyć w przedstawiane wyniki badań różnych firm statystycznych i badawczych.

Jest wiele firm szanujących swoich dotychczas zatrudnionych pracowników. Pracownicy ci są wewnętrznie awansowani na wyższe stanowiska. Czują się doceniani przez pracodawcę i dbają o swoją efektywność pracy.

Istnieją jednak też przedsiębiorstwa gdzie jest duża rotacja pracowników. Firmy te mocniej skupione są na pozyskiwaniu i szkoleniu nowoprzyjętych pracowników.

Mnie zaciekawiła przyczyna takiej sytuacji.

Największa rotacja pracowników jest w grupie przedsiębiorstw handlowo- usługowych. Obecnie na wielu portalach pośrednictwa pracy, tzw. handlowców próbuje się zwabić oferując stanowiska specjalisty, ambasadora, eksperta, itp.. Dopiero zapoznanie się z przyszłymi obowiązkami wskazuje że, tak naprawdę, dana firma szuka przedstawiciela handlowego.

Pracownicy z orzeczoną niepełnosprawnością zaczynają być coraz częściej doceniani, choć jak już pisałam w tekście:

http://www.amdukat.pl/blog/niepelnosprawnosc/szczerosc-czy-pozory/

stosunek zatrudnienia zależy od podejścia do tej sprawy obu stron kontraktu.

A co się dzieje z mikroprzedsiębiorcami podejmującymi zlecenia typu samo zatrudnienie ??? tu bywa różnie. Istnieją korzyści z obu stron, a także są zagrożenia. Zależy komu na czym najbardziej zależy. Jednak ja sama prowadząc taką działalność już od bardzo dawna (od 2004 roku), doświadczam samych korzyści.

Wniosek: osoby prowadzące własną działalność gospodarczą i szukające zleceń są najczęściej efektywnymi zadaniowcami. Takie osoby nie szukają wygodnej pracy na etacie, tylko podejmują się pracy w celu jej realizacji za wynagrodzeniem. Angażując taką osobę do pracy na zasadach współpracy lub zlecenia każdy zleceniodawca skorzysta z usług specjalisty, nie ponosząc kosztów zatrudnienia pracownika. 

Komentarze

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy.

Napisz odpowiedź
(Twój email nie będzie publicznie wyświetlany.)


Kod CAPTCHA

(Kliknij w obrazek, żeby zobaczyć nowy kod.)