Sukces przychodzi jedynie do tych którzy działają,
podczas gdy pozostali oczekują jego nadejścia.

~Thomas Edison

14
paź

… odpowiednie wykorzystanie nieruchomości przynosi korzyści.

Obecnie od jakiegoś czasu słyszymy o reprywatyzacji kamienic w Warszawie i innych większych miastach Polski. Mówione jest głównie o krzywdzie dotychczasowych lokatorów tych budynków. Ja tutaj przeczyć nie będę. Sama jestem wielką przeciwniczką burzenia czyjegoś życia dla własnych korzyści. Jednak w moim opisie pragnę podzielić się tymi korzystnymi informacjami dla wszystkich.

Odpowiednie wykorzystanie budynków i zasobów lokalowych zarówno przez Urzędy Miast i Gmin, właścicieli komercyjnych jak i prywatnych może przynosić korzyści każdej ze stron.

Podróżując w tym roku do kilku miast wojewódzkich w naszym kraju, starałam się także poznać bliżej te miasta.

Łódź ma swój klimat, a szczególnie ul. Piotrkowska i teren Manufaktury. Widać tam dbałość o szczegóły i porządek. Brakuje działalności Dworca Fabrycznego ale jeszcze chwila … w tym roku jeszcze będzie można skorzystać z jego nowych i nowoczesnych podwoi.

Katowice… hmm… tu jestem trochę zawiedziona. Miasto to nie ma swojej typowej Starówki. Deptak po ul. Mariackiej pełen jest kawiarenek i przytulnych ogródków kawiarnianych (głównie w czasie sezonu). Jednak spoglądając troszkę wyżej widać jest bardzo dużo budynków opuszczonych, zaniedbanych…  Spacerując po tych starych zakątkach Centrum Katowic rozmyślałam o możliwościach wykorzystania tych pustostanów. Kwestia zainteresowania inwestorów tymi budynkami.

No i Lublin. To miasto przy pierwszej odsłonie nie sprawiało ciekawego wrażenia. Dworzec jest odnowiony, czyściutki, ale … spoglądając z głównego wyjścia z Dworca Głównego mamy wrażenie szarości, charakteru miasta robotniczego. Jednak gdy zagłębiłam się w wąskie uliczki tzw. Starówki, byłam pod wspaniałym urokiem zainteresowania pięknem tych starych kamienic. Najmocniej zachwycona byłam kamienicą w której mieści się przedszkole. Zobaczcie sami:

Przedszkole w odremontowanej kamienicy.jpg

Nie wiem czyją własnością jest ten budynek i na jakich warunkach jest to placówka przedszkola. Jednak widok tej odrestaurowanej kamienicy i słodkie głosy dzieci tam przebywających wylał miód na moje serce.

Drodzy przedsiębiorcy, zachęcam do zwracania uwagi na możliwości jakie możemy napotkać w każdym miejscu naszego kraju. Ja mogę tylko pomóc w organizacji i finansowania danego przedsięwzięcia.

Komentarze

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy.

Napisz odpowiedź
(Twój email nie będzie publicznie wyświetlany.)


Kod CAPTCHA

(Kliknij w obrazek, żeby zobaczyć nowy kod.)