Sukces przychodzi jedynie do tych którzy działają,
podczas gdy pozostali oczekują jego nadejścia.

~Thomas Edison

16
lut

... kto tu jest tą złą stroną ???

W dn. 29 listopada 2016 roku odbyła się debata nt. „Między zyskiem a wyzyskiem” wokół raportu „Amazon po polsku. Warunki pracy i stosunki z pracownikami”.

Firma Amazon bardzo dobrze jest znana na świecie. Na terenie Polski zatrudnia ponad 4 000 osób. Niestety Amazon jest postrzegana jako jeden z najgorszych pracodawców na świecie. Pracownicy nie są darzeni szacunkiem, stawiane są bardzo wysokie oczekiwania względem wydajności pracy a i wynagrodzenia dla pracodawców nie są zbyt wysokie w porównaniu do oczekiwań i wydajności pracy. Jednym z prelegentów uczestniczących w debacie była pracownica działu magazynowego z oddziału firmy Amazon w Poznaniu. Narzekań i dyskusji o ciężkich warunkach pracy, niemiłym stosunkom z pracownikami i łamania prawa pracy było bardzo, bardzo … dużo. Jednak główną grupą uczestników tego spotkania byli członkowie różnych związków zawodowych i Solidarności. Niepochlebnych uwag względem polskich pracodawców też nie dało się uniknąć.

W pewnym momencie, reprezentując Business Centre Club poczułam się jakbym „wdepnęła w gniazdo os” (już nie po raz pierwszy miałam takie odczucia). Po debacie uczestnicy mogli zadawać pytania prelegentom. Wypowiedzi uczestników były raczej przedstawianiem ich własnych uczuć i postaw względem problemu. To co mnie najbardziej interesowało to wdrażanie CSR w firmie Amazon i zatrudnianie osób niepełnosprawnych. W przedstawianym Raporcie którego dotyczyła debata znalazłam informację iż Jeff Bezos (założyciel firmy) zamiast na CSR, marketing lub reklamę postawił na realne korzyści robienia zakupów w Amazon.com. O zatrudnieniu osób niepełnosprawnych nie ma żadnych informacji. Z informacji jakie uzyskałam w czasie rozmowy z organizatorami debaty, wynika że polityka Amazon.com nie uznaje zatrudnienia osób niepełnosprawnych bo … tacy pracownicy nie wyrabiają normy.

To co dla mnie jest zagadką i starałam się dotychczas wyjaśnić to: jakie kwoty pieniędzy Amazon przelewa na konto PFRON nie zatrudniając niepełnosprawnych pracowników. Niestety dane te podlegają ochronie i ewentualnie może ktoś po znajomości będzie mógł mi udostępnić te dane ???

Komentarze

Napisz odpowiedź
(Twój email nie będzie publicznie wyświetlany.)


Kod CAPTCHA

(Kliknij w obrazek, żeby zobaczyć nowy kod.)